7 Ekim 2007 Pazar

Şok..

Şooookkk..

Şoooooooooookkkkkk...

Bu haber kimsede yok :p


"Türkiye'nin megastarı kim?"


İşte son günlerde ortalıkta dönen sorunun cevabı..

"Yusufcuk" :P
Üstünde "Mega Star" yazan eşofmanıyla evin içinde salınışını görmeden, lütfen itiraz etmeye kalkmayınız !

.....................

Bugünlerde bir acaibim ben.. Hatta "bir acaib" değil "çok acaib"im!!

Dün minnoşumla hazırlandık ve Ramazan'ın başından beri haftasonu klasiğimiz haline gelen kitap fuarı gezimizi gerçekleştirdik yine.. Ben evden çıkmadan kafamda "bir taşla üç kuş" vurmuştum aslında ama Kızılay'a gidince kuşlardan birinin uçtuğunu farkettim.. Bu ne demek.. Az sonra :P ( İyice magazin kılıklı oldum ben yaa, valla izlemiyorum sakın suizan etmeyin.. Fragmanlar beynimize beynimize işlemiş sadece..)

Birinci kuş: Artık babasının hasretine dayanamayan ve kapının yanına oturup "baağğğğbaaa, baaa, bağğğğbbbb, bbbaaabiiii.." diye sayıklayan Yusufcuğun özlemini dindirmek..

İkinci kuş: Bloguyla yeni tanıştığım ama çok beğendiğim, yorumuyla beni bana hatırlatan ve bu haftasonu kitap fuarında olacağını yazan sevgili Rabia ile tanışmak..

Üçüncü kuş: DVD'yi Kızılay'da kamerayı aldığım mağazanın yetkili servisine bırakmak..

Peki ne oldu?
"Eee, DVD nerede?" sorusu ancak oraya gittiğimde gündeme geldi ve televizyonun üzerinde unuttuğum şimşek gibi çaktı kafamda!! Ya bir insan bu kadar mı hafıza özürlü hale gelir doğumdan sonra yaa.. Geçenlerde annemin doğumgünü vardı Yusufcuğunkinden hemen sonra.. Birkaç gün önce oturuken aklıma geldi, "Hiğğğ, unuttum anneşin doğumgününü, hemen aramam lazım.." dedim.. Telefonu elime aldım, o anda da zaten aramış olduğumu hatırladım.. Dakikalarca güldüm kendi halime..

Markette unuttuğum ve ancak uyarılınca almayı hatırladığım kredi kartı ya da para üstlerini, tuzsuz yemeklerimi, birşey almak için evden çıkıp da onu değil başka birşey alarak eve dönüşümü ve kapıda saçımı başımı yoluşumu anlatmıyorum artık.. Geçen gün de Yusufcuğun arabasını unutmuşum hatta kapının önünde ve gece boyunca nasıl olduysa çalınmadan durmuş orada çok şükür.. Başka birşey için kapıyı açınca gördüm!!

Bunun bir çaresi var mı sizce?

Neyse.. Yusufcuk babasına kavuştu, ben Rabia ile tanıştım.. Teyzesi Yusufcuk için kitabını imzaladı ve ayaküstü sohbet ettik biraz.. O hengamede fotoğraf çekmeyi de unutmuşum yanlız, sonradan aklıma geldi ama geri dönüp de ne kadar hafıza özürlü olduğumu ispat etmek istemedim :P Gerçi doktor olmasına bir TUS kalmış bir insan anlardı halimden ama çok meşguldü zaten, tekrar rahatsız etmek istemedim.. Tevafuken aynı semtte oturduğumuzu anladık, tekrar görüşmek için sözleştik zaten.. O zaman bol bol fotoğraf çekeriz tatlı Rabia teyzemizle.. ( Gerçekten çok tatlı ama yaa! )

Yusufcuk babasına, babası da Yusufcuğa doyup iş "illallah" aşamasına gelince :)) biz oğluşumla camiye girdik, oradan oraya koşup enerjisini biraz atsın diye.. O da hemen öyle yaptı zaten..

"Bu fotoğrafta Yusufcuk ne yapıyor, anlamadım.." diye üzülmeyin, ben de anlamadım..
Ama sanırım boğazını sıkmakla meşgul, tam emin değilim :))Bu renkli pencereleri de çok sevdi minnoşum, aşağı bakıp amcalara bağırmaktan arta kalan zamanlarda hep onlarla oynadı parmaklarını sokup sokup :))


..............

Son olarak da iki gündür beni düşündüren bir fotoğraf..
Daha dün..

Miyk miyk ağlayan, ancak ben gezdirirsem gezen, gösterirsem gören, kucağımdaysa mutlu, değilse ağlayan Yusufcuk..

Artık elimi tutup küçük bir adam gibi geziyor yanımda..
Onun minik adımlarına uydurmaya çalıştığım her adımımda şükrediyorum ve bu kadar çabuk büyümesine, artık benim onu istediğim yere götürmeme değil de onun beni istediği yere çekiştirmesine hala inanamıyorum..

Ne zaman büyüdün meleğim?

Daha dün değil miydi ayakta bile duramayışın..
Daha dün değil miydi?

16 yorum:

tedarikmucize dedi ki...

maşallah yusufcuğa kocaman adam oldu :) pıtır pıtır yürüyüşünü görmeyi çok istiyorum yaa :S

geçen gün pazarda yusufcuk kadar bir çocuk tezgahtaki ısırganları çekerken banada muzip muzip gülüyordu. ben otları farkedene kadar bizimki elinden fırlattı bile. yavrum elleri kaşındı tabii. ama çok şekerdi yaa :)

Betul dedi ki...

Kuaybe, beni hatirlar misin bilmem. Bogazici girisinde kabinde karsilasirdik bazen. :) fizik'ten betul (arda). nasilsa bi gun blog blog gezerken rastladim bloguna. masallah kucuk bey de pek tatli. bi selam vereyim dedim iste :)

Bebekhikayesi dedi ki...

Ben hastayım bu Yusuf'cuğa, bakıyorum bakıyorum netten, belki benim oğlan da ona benzer ;))
Öperim ikinizi de...

sühendan dedi ki...

Turuncular da pek yakışmış sitenize.Daha dün gibi gelen günler öyle çabuk geçiyor ki...Geride bıraktığı fotolar sayesinde hatırlıyor insan...

Archi*Sugar (Esra) dedi ki...

Ben bu megastar'i hapur hupur yerim. Kimse beni durdurmaya kalkmasin!
:-P

evo dedi ki...

bende marketin onunde arabami unutup yuruyerek eve donmustum :)

zehra dedi ki...

tum islam aleminin kadir gecesini kutluyorum Allah hepimiz için en hayırlısını versin inşallah açılan ellerden bizim içinde dualar cıkarsa seviniriz :))
kandiliniz mubarek olsun

uçan talhanın annesi dedi ki...

maşaallah annesiyle yürümeye başlamış.
bu arada megastar yusufcuk pek de fiyakalı canım...
unutkanlık mevzusuna gelince ben artık unutmamak için eşime tembihliyorum bana hatırlat diye :D
gerçi bazen o da unutuyor ama napalım :D

Minel dedi ki...

bu çocuk gittikçe sana benziyor ya:)
her ne kadar babaların hoşuan gıtmeyen bır durum olsada:)
Yusufçuk sana benziyor hayırlı uğurlu olsun:)
Maşallah Barekallah

k.i.s.d. dedi ki...

Ya bu çok çok çok tatlı maşallah. Canım benim...

Turuncu çok yakışmış bloğa bu arada.

sevgiler.

AYSUN dedi ki...

Bloğun yeni hali çok güzel olmuş canım:) Veee Türkiyenin mega starını öpüyorum kocaman:P Eee hava atalım di mi herkese:P

afacan minnoşlar dedi ki...

yerim onun burnunu beeeeen
MAŞAALLAH
elinden tutup yürüyorsunuz he sokakta çok zevkli dimi,tadını çıkar ama yakında elini bırakıp kaçıvericek...

hayalperisi dedi ki...

yaaaaaa benim tembel bir o kadar simarik ve yaramaz kizim ne yürüyor ne yürümeye tesebbüs ediyor yusufa 41 kez maasallah

bu arada resimleri bugün yolluyorum azicik gec oldu ama güc olmadi ;)

öpüldünüz ikinizde

Anne ve Bebisi dedi ki...

Opuyorum, kokluyorum:) Bi imza alabilir miyiz mega stardan aceba? :))

serinmavi dedi ki...

Hayırlı kandiller dilerim canım...........

Melek* dedi ki...

o resimdeki çocuğu tutan sizmisiniz bilmem ama oğlunuzda resimdeki bayanda çok tatlı geldi bana benimde 2 yaşında ismail zahid adında oğlum var deli oluyoruz ona inş.çocuklarımızı sağlıklı mutlu bir şekilde büyürmeyide göstersin Rabbim